3 Nowe trendy łazienkowe na rok 2018

Dla większości ludzi łazienka stała się osobistym sanktuarium. Nie jest już tylko miejscem do zmywania brudu. To Twoje osobiste spa, w którym uwolnisz się od stresu codziennego dnia i zrelaksujesz się. Tak więc kiedy odnawiasz swoją łazienkę, nie tworzysz tylko praktycznego miejsca do kąpieli; tworzysz miejsce, w którym możesz uciec od problemów i być sobą. W tym celu każdy element wyposażenia łazienki musi do siebie pasować, jednocześnie spełniając praktyczne potrzeby kąpieli.
Jeśli budujesz nowy dom lub planujesz remont, poniższa lista najmodniejszych trendów w projektowaniu łazienek w 2018 roku powinna sprawić, że Twoja kreatywność się rozwinie. Zawiera ona naprawdę ciekawe projekty łazienek, które możesz wykorzystać i dostosować do swoich potrzeb.

1. Łazienka staje się wystarczająco mała
Dla wielu właścicieli domów ich wymarzona łazienka inspirowana jest luksusowymi zdjęciami z czasopism z ogromnymi podwójnymi wannami, szafkami dla niego i dla niej oraz kosztowną, marmurową podłogą. W ostatnim czasie jednak niektórzy odkryli, że mniejsze łazienki mogą być równie wspaniałe. Trend wystroju łazienki w 2018 roku będzie dotyczył mniejszych łazienek, ze szczególnym uwzględnieniem efektywności i luksusu na małą skalę.
Sekretem małych i wygodnych łazienek jest efektywne zagospodarowanie dostępnych powierzchni. Każdy metr kwadratowy musi być dobrze wykorzystany. Wolnostojące wanny jednoosobowe stają się coraz bardziej popularne. Mniejsze, ale pomysłowo zaprojektowane toalety i mniejsze, specjalnie zaprojektowane umywalki także zaczynają się pojawiać w łazienkach.
Inne elementy wykorzystywane w małych łazienkach to niewielkie kabiny prysznicowe, więcej półek zamiast szafek i dużych umywalek, które zwiększają percepcję przestrzeni. Podobnie jak w przypadku dużych łazienek, małe łazienki można również ozdobić wzorami ściennymi lub interesującą grafiką podłogową – szczególnie tymi, które sprawiają, że pokój wydaje się większy.
Jeśli brakuje ci miejsca w domu, nie musisz patrzeć się smutkiem na pięknie zdęcia dużych przestrzeni w magazynach wnętrzarskich, ale wciąż możesz wyremontować małą łazienkę i zmienić ją w relaksujące sanktuarium.

2. Toalety stają High-Tech
Od lat Japonia jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie nowoczesnej ubikacji, a inne kraje wydają się być w porządku z zachowaniem tego samego mechanizmu przez dziesięciolecia. Ale właściciele domów zaczynają interesować się trochę technologią w swoich toaletach.
W nowoczesnej toalecie 2018 r. pojawią się takie elementy jak podgrzewacze foteli, automatyczne otwieranie pokryw i funkcje spowolnionego zamykania, regulowany osuszacz powietrza, wbudowane dezodoranty i tym podobne. Kolejna dostępna funkcja, o której, założę się, że nigdy nie myślałeś, to bezprzewodowy odtwarzacz muzyki, który włącza się automatycznie. Wyłącza się, gdy pokrywa jest opuszczona. Jazz i melodie natury są dobrą alternatywą dla tych, którzy nie noszą książek (lub telefonów) do łazienki.
To nie tylko toaleta jest zaawansowana technologicznie. Do całej łazienki w 2018 roku zostanie wprowadzonych kilka innowacji. Masz inteligentny prysznic, który automatycznie określa twoją ulubioną temperaturę i włącza ulubione melodie podczas kąpieli. Możesz dodać małą lodówkę w szafce w łazience, aby przechowywać ulubiony napój albo lekarstwa. Istnieją również krany, które automatyczne włączają się, kiedy podnosisz rękę i wyłączają po zakończeniu.

3. Mosiądz i złoto powracają do łask
Wymaż wspomnienia o mosiężnym kranie łazienki swojego dziadka, ponieważ to nowe, ciepłe, stonowane, złote instalacje hydrauliczne staną się Twoim celem. Ten zwrot w trendach jest doskonałym uzupełnieniem chłodniejszych szarych barw, które stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Ciepły, złoty odcień dodaje odpowiedniej ilości głębi, wymiaru i luksusu każdej przestrzeni.

Właściciele domów uwielbiają zmiany. Akcenty w postaci mosiężnych lub złotych urządzeń łazienkowych dodają ciepłego tonu w porównaniu z tradycyjnym, błyszczącym, polerowanym chromem, który zapewnia chłodniejszy, nowoczesny i elegancki wygląd. Oferowane w nowych opcjach wykończenia, takie jak satyna, matowy i spungold, czyli subtelna zmiana jest tym, czego potrzeba, aby dodać klasycznego, tradycyjnego elementu do każdej przestrzeni. Dodatkową zaletą jest ukrywanie odcisków palców i plam wodnych. Ten cieplejszy ton stał się akcentem pokoju, z dopełnieniem sprzętu, opraw oświetleniowych i luster.
Rozejrzyj się, a znajdziesz więcej złotych tonów niż myślisz. Powód powrotu – złoto i mosiądz wyglądają świetnie w tak wielu różnych zestwieniach.

Join the discussion...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *